| Tiger7777 a întrebat:

Buna TPU am 14 ani si sunt pe clasa a 8-a. Pana acum am invatat foarte mult pentru evaluarea nationala. La simulare am luat cele mai mari note din scoala:9.30 la matematica si 8.60 la romana. Intrebarea mea este daca mai trebuie sa invat acum pentru evaluarea nationala, pentru mine notele astea sunt bune, deci mai trebuie sa invat pentru evaluare?

Răspuns Câştigător
| Mistery3Teodora a răspuns:

Nu trebuie sa repeti un anumit numar de ore. Tu oricum stii deja materia.Incearca sa faci exercitii, pe mine asta m-a ajutat cel mai mult.

4 răspunsuri:
| Mistery3Teodora a răspuns:

Notele de la simulare nu conteaza foarte mult. Stiu pe cineva care a luat 4 in simulare si a luat 9 la evaluare. Daca ai luat nota mare nu inseamna ca nu poti lua nota mica.Ar trebui totusi sa mai repeti pentru a nu uita materia pana la examen.

| Tiger7777 explică (pentru Mistery3Teodora):

SI cam cat ar trebui sa repet pe zi?

| Tiger7777 explică (pentru Mistery3Teodora):

Multumesc frumos m-ai ajutat mult

| Mistery3Teodora a răspuns (pentru Tiger7777):

Nu trebuie sa repeti un anumit numar de ore. Tu oricum stii deja materia.Incearca sa faci exercitii, pe mine asta m-a ajutat cel mai mult.

| Cristina47hdg a răspuns:

Daaaa
Un test pe zi la romana si altul la mate+ temele la aceste două materii, apoi dacă mai ai timp şi de vreo pregătire măcar la mate că la romană mai faci ce mai faci
Adică la mate e ok, dar la română nu e bine. Oricum depinde şi la ce profil vrei să te duci la liceu. Dacă vrei la liceu teoretic in mod special mate-info trebuie să ajungi la mai mult să fii sigur că intri.
Nah, părerea mea. Tu faci ce vrei!
Succes la examen