| Tiger7777 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a. Intr-un timp invatam foarte mult pe zi (pana nu de mult) pentru examenul de capacitate. Dar de vreo saptamana nu mai prea invat si mai mult stau pe calculator, la simulare am luat 9.30 la matematica si 8.50 la romana,cu aceste note as intra unde vreau, adica la Mate-Info. Intrebarea mea este daca exista vreo sansa sa uit materia studiata pana la examen

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Doar n-oi vrea de acum sa stai asa nu mai inveti nimic?! Daca esti deja pregatit, fa-i macar zilnic un test la mate un test la romana. Iti ia doar 4 ore. Eu cred ca-ti ramane destul timp sa stai si la calculator.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu inchizi calculatorul, ai sanse mari sa uiti.

Răspuns utilizator avertizat
| FrateleAndrei a răspuns:

Depinde.Bravo că ai învățat şi felicitări pentru calificativele obținute.Ai învățat destul.Suntem în vacanță. Relaxează-ți mintea. După vacanță recapitulezi să te asiguri că nu ai uitat nimic. Baftă la examen!
Paşte fericit!

| googirl a răspuns:

Exista sansa sa uiti daca in continuare vei sta la calculator. In schimb, daca faci recapitulari si folosesti calculatorul si telefonul foarte putin, doar strictul necesar intr-o zi, atunci ai sanse mari sa iei examenul cu nota mare! Te mai poate ajuta meditatia (nu la mate sau romana happy ), ci aiai in care te retragi intr-un loc linistit, inchizi ochii si te relaxezi, fara sa te mai gandesti la nimic altceva. Asta dezvolta capacitatea mentala, iar conexiunile in creier se vor face mult mai bine si mai rapid.