| CevaNou a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa ma lase sa imi fac piercing? dau fundita pentru cele mai bune idei

Răspuns Câştigător
| Khanikua a răspuns:

happy iti faci vi acasa si daca se ia d tine le zici ca e la moda happy toti au si e chiar marfa sa iti faci dar laughing iti trebuie kurajbatting eyelashes nu cred ca te-am ajutat mult da eu asa am sa fac cand o sa imi pun piercing in limbabatting eyelashes blushing tongue

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Eu cand mi-am facut alea 6 piercinguri pe fata, n-am cerut parerea nimanui. Le-am facut, ba singura, ba la cineva. Cand am ajuns acasa si m-a vazut mama, a lesinat, pur si simplu. Wtf!
Dupa 2-3 zile le-am scos ca deja ma plictisisem de ele.

Chestia e sa vorbesti cu parintii, ce parere au despre asta. Daca iti raspund asa calmi, iti poti face, daca nu, nu. Da' sincer acum, ma indoiesc ca nu te vei plictisi de el dupa cateva zile si vei vrea altul in alta parte. Poti sa te duci la un salon, sau ce-i ala, ti-l face un specialist si tot el iti da sfaturi cum sa-l ingrijesti sa nu se infecteze. Iar cand ajungi acasa, sau cand te duci la scoala, il dai jos. Si-i spui maicatii ca ai un cos. rolling on the floor

| RoxAnana a răspuns:

Pai depinde ce varsta ai... daca ai una care sa zicem ai voie si nu te lasa fa in asa fel incat sa iti de-a voie iar daca tot zic nu si nu puneti-l u si apoi nu au ce sa mai facatongue

| valy31 a răspuns:

Si eu am incercat cu cerutul, dar nu mi-a mersbig grin. Incearca sa le explici de ce vrei si sa le explici ca nimeni nu a murti din cauza asta si ca oricadn poti sa-l dai jos daca nu iti mai place.
Si daca nu merge fa ca mine. Te duci ti-l faci si apoi cand il vede te cearta putin, dar pana la urma le trece.

Totusi un piercing nu e un capat de lume.tongue

| Madyyyy a răspuns:

Sincer...Eu mi-am pus si in limba si in buza si parintii nici nu au stiut.Cand a vazut mama ca am pierce in limba rolling on the floor A inceput cu predici dar m-a uimit ca era calma laughing...Acum,nu stiu, vezi si tu cum sunt parintii tai. Poate daca ii iei prin surprindere nu or sa mai fie asathinking

| Madyyyy a răspuns:

Nu trebuie curaj...nu doare asa tare laughing

| CevaNou explică:

App.am 14 ani...si vreau sa imi fac in buza