| Stephanya a întrebat:

As vrea sa-mi pun piercing in ureche si in nas, numai ca tata nu prea e de acord.Cum pot sa-l conving sa ma lase?

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Este cam greu ca ei au conceptiile lor insa le poti explica ca sa aiba incredere in tine, ca daca iti pui piercing asta nu inseamna ca te schimbi doar ca asta e dorinta ta si un piercing nu ramane pe viata cum este tatuajul si ca pana la urma tii vei da jos nu ii tii mereu.si ca multe persoane au si s-a schimbat mentalitatea oamenilor si ca nu este un lucru grav.Si le mai poti spune ca daca te lasa iti vei da silinta sa fii copilul perfect.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.pai nu prea ai cum!
doar sa ii arati niste poze cu fete care au piercing in nas si ureche...si poate ii place!
mie personal imi plac fetele cu piercing un ureche...dar cele care isi pun si in nas, sunt de multe ori niste panarame!

| Dean1996 a răspuns:

Daca esti minora nu prea vad cum il poti convinge, pentru ca din pacate majoritatea parintilor nu sunt deloc de acord cu ideea de tatuaj si pierce, ori astepti pana cand faci 16 ani(sunt unele saloane care accepta de la varsta de 16 ani sa iti pui, eu stiu ca la tatuaj este 18 ani).Pe mama aveai cum,adica aveai cat de cat o sanse, dar pe tata, putine.Incearca sa ii arati o persoana care e respectata si sa aiba pierce,dar chiar si asa iti va raspunde ceva de gen,,Nu imi pasa ce fac alti,daca ceilalti sunt nebuni nu trebuie sa fi si tu",trust me pentru ca stiu care e faza, eu le-am aratat cand a fost vorba de tatuaje, si asta mi-au raspuns.
Pai eu zic ca daca vrei neaparat asteapta pana la varsta de 16 ani(sau 18, nu stiu cum e acum pentru ca eu una nu vreau pierce,tatuaj m-ar tenta).Dar un mic sfat: da-ti numai in ureche,in nas chiar nu imi place,sincer.dar ma rog, daca tie iti place, go ahead.

Succes

| pinkystyleツ a răspuns:

Pai daca mai ai putin si implinesti 18 ani poti sa i spui ca in loc de petrecere iti poti pune piercin-uri.Sau daca nu te poti ruga de el in continuare sau poti face o,, criza". Daca nu... imi pare rau pentru ine dar va trebuii sa astepti.sad

| voineavalentin a răspuns:

Convingel sa te lase si arata-i ca esti demna de asta