| Alex00990 a întrebat:

Am 15 ani si am destul de multe carii in gura,adica am aproape toate maselele cariate, si din cauza aceasta mi-e frica ca nu ma vrea nici o fata,nu stiu ce asputea sa fac, aveti sfaturi?

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Solutia este sa le tratezi. Asa vei scapa de frici.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce te retine s amergi la stomatolog?
Avand carii in gura, iti miroase gura si nu doar fetele te vor ocolii dar si prietenii.
In plus, ti-ar place sa ramai in gura la nici 20 de ani?
Pentru ca asta se va intampla daca ai acum carii netratate!

| Caro34 a răspuns:

Pai, primul sfat: mergi la medic si rezolva treaba mirositoare urat din gura; al II-lea sfat: nu-ti bate capul - fetele te vor sigur cu dantura aranjata si al III-lea sfat: ai mai multa încredere în tine! Numai bine!