| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si iubesc un baiat am fost cu el vreo 2 saptamani.si dupa s-a stricat tot.Am decis sa ramanem prieteni dar de acum doua saptamani se preface ca ma uraste(nu vrea sa vorbeasca cu mine, si se intoarcfe cand ma vede, faza proasta este ca suntem si colegi de clasa si nu prea imi convine sa fiu respinsa)Nu stiu ce sa mai fac ca sa-l fac sa se indragosteasca iar de mine. Apropo stiu ca se preface deoarece cel mai bun prieten al lui mi-a spus.Ma inteleg destul de bine cu toti prietenii lui, fiind in aceiasi clasa cunosc di ma inteleg bine cu toti care se inteleg bine si cu el. Daca imi puteti da un sfat ce as putea facelove struck! Va rog din tot sufletul! Chiar ma simt naspa cand sunt in acea clasa...si vroiam sa ma tranfer la alta clasa dar nu cred ca meritahappy! Va rog un mic sfatpuppy dog eyes! Va multumesc si va asigur ca voi da si funditabatting eyelashes! Merciwinking!

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Daca el te iubeste...100% se intoarce el la tine, dar nu sunt sanse prea mari din ce-ai spus. Poate el nu te (mai) vrea pentru ca tu ai facut niste greseli sau asa ceva.Tu ar trebui sa incerci sa te reapropii de el, in caz de consideri ca mai ai o sansa.
Mutatul din clasa nu e o solutie... poate sunt pe-acolo colegi care tin la tine.Nu cred ca ar fi foarte bine sa faci asta, pentru ca nu poti sa eviti sa-l vezi oricat ai vrea.Si cand o sa il vezi,iar o sa treci la nostalgiile tale. Daca el se preface ca te uraste, inseamna ca poate vrea sa-ti spuna ceva, cum ca nu (mai) este interesat.Dar in cazul vostru este un urias mai.Il (mai) iubesti ca la inceput? Te (mai) iubeste oare?(Mai) vrea sa fiti prieteni?
Eu cred ca al trebui sa-l iei cu binisorul: sa micsorezi prapastia dintre voi, incepe sa vorbesti din nou cu el ca la inceput, invarte-te pe langa el...winking Iar daca nu merge nici asa ar trebui sa renunti de tot sau sa-l scoti din minti cu ceva ca poate se intoarce devilPoate... straight face

5 răspunsuri:
| fluturas20 a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa-i faci deoarece cand ii ranesti orgoliul unui baiat greu te mai baga in seama!
De preferat este sa incerciu sa discuti cu el intre patru ochi si sa-i spui ca nu-ti place comportamentul lui si daca nu te baga in seama spune-i ca il credeai o persoana matura si responsabila nu un copil care nu stie sa primeasca o respingere! Oricum garantez ca va fi bine deoarece majoritatea baietilor se considera mai maturi si mai barbati decat sunt:-p si sfatul meu pe viitor este: Fereste-te de relatiile cu colegii de clasa! Bafta si sper ca te-am putut ajutawinking

| Gabytza_5389 a răspuns:

Seducel `!

| ArchangelKnight a răspuns:

Joaca-te putin cu el! Fa si tu la fel! Ignora-l cand trece pe langa
tine si fa-te ca nu-ti pasa, o saptamana, iar apoi sune-i ca iti e dor de el si invita-l undeva!

| FeFe_7998 a răspuns:

Stii cred ca cel mai mult baietii atrag atentia la fete atunci cind ele par a fi mai indiferente acelasi lucru il face si el incercind sa atraga atentia ta trebuie sa fii putin mai sigura pe tine si sa arati ca estimai tare si totul va merge ca pe roate!winking succes:*

| MadalinaRosa a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, eu vorbescu cu el, mai ne amintim de trecut, mai stii ce faceam cand ziceam aia, chestii din astea, incearca sa-l prinzi singur si cand ii e rau, sau ceva de genu... asa fac si eu, il cunosc ca in palma :X, tin la el, da el ma injura cand suntem fata`n fata... incearca! si zi-mi cum a mers :X. succes!