| Vidrascu_Alex_1997 a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva la Mecanica ce se preda la fizica in clasa a IX-a? As dori sa inteleg si eu ceva pentru ca vectorii aia ma baga in ceata de tot.Am cautat pe net si nu gasesc nicio lectie, nici nimic.

Răspuns Câştigător
| adekphobay a răspuns:

Mai intai intelege ce-i un vector iar dupa puterile.
Sincer sa fiu pana ieri, eram in situatia ta. Dar am incercat sa fiu atent si astfel am reusit sa inteleg ceva.
Pentru inceput incearca sa gandesti logic.

1 răspuns:
| klimassan a răspuns:

In zilelel de azi nu se mai face practine serios.Incearca sa fi mai atent la ora