| AnonimusGate a întrebat:

Am 15 anisi sunt pe a9-a mai demult pe clasa a 8-a so luat 1 baiat mai mic de mine si ne-am batut, problema i ca el umbla cu o gramada de tigani tot felul de rase idioate de oameni. Eu stiu ca daca i dau o perva i KO. Da problema i de fiecare data cand ma intalnesc cu el sare la bataie sa fie si in centru orasului da un pumn la fata si se tot duce. Azi am mers intr-o scara de bloc la un prieten (mai aveam un prieten cu mine) si era el acolo in scara fuma cu altii, si o sarit la scandal o inceput sa dea cu pumnu mi-a dat una in arcada si logic so umflat si problema era ca mai era cu 2 tigani de varsta mea aproximativ si inca alti mai mici cam vreo 6-7. Ce dracu puteam sa fac? Ce sa fac? Nam chef ca de fiecare data cand dau ochi cu el sa stiu ca sare la bataie. Frateso mai mare i de treba stiu unde sta da p*** asa copil asa parinti. Dupa aia daca i dau una sanatoasa dracu da cu capu de ceva si moare acolo. sad Funda (am un frate de 25 de ani care m-ar ajuta da nu as vrea sa-l implic in asta). Dupa aia sa ma ia peste picior ca el i mic si din alea ca dupa cel bat nu el si-o lua de la prieteni lui.

Răspuns Câştigător
| AvM94 a răspuns:

Du-te la printii lui, ai si tu familie, spune-le ce se intampla. o sa ia ei o decizie, nu conteaza daca este mai mic. Cel mic poate sa iti faca ceva si mai rau. Asa ca te sfatuiesc sa le spui parintilor sau lu fratetu, o sa vezi ca o sa fie bine.

1 răspuns:
| positivity a răspuns:

Drăguță, nu știu cum să o spun într-un mod mai frumos, dar ești cam jalnic. Dacă vezi că oamenii se iau de tine, mereu există un motiv, MEREU! Uită-te la tine, îi faci „rase idioate de oameni"! Cum să nu te ia tipul la bătaie? Spune-mi și mie, cum?!
Dacă nu vrei să mai ai treabă cu el, rezolvă problema într-un mod prietenos; îi spui clar care e treaba și să te lase în pace. Dacă nu înțelege, îți anunți familia!