| Mooorena a întrebat:

Am inceput anul scolar destul de prost. marti seara dupa ore a fost batut un prieten de doi tigani din scoala si miercuri seara ne-am adunat baietii ca sa ne luam revansa, ne-am luat la bataie si mi-am luat un pumn in nas, mi-a dat sangele automat, s-a crapat putin pielea de pe nas si e umflat si ma doare, nu e stramb, am avut noroc ca nu s-a rupt dar as vrea sa stiu in timp trece. si daca poate fi ceva grav. Multumesc celor care imi raspund!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Fara un control la doctor nu iti poti da seama cat de grav e, incearca sa il misti in stanga si in dreapta, si daca te doar cred ca e rupt( nu ma pricep dar asa am vazut pe internet )Si daca e umflat pune gheata pe el si iti va trece. Spor la bataie laughing

| Cocochannel a răspuns:

Ooof! O sa te faci si putin "panda" la ochi, ca deh, asa se intampla.Nu poti sa stii de e rupt sau nu, acolo e un cartilagiu care e destul de usor de "convins" sa cedeze.Ar fi bine sa mergi la medic sa evalueze exact situatia (de e vreo problema, sa nu se prinda stramb si sa trebuiasca sa te "ciocaneasca" apoi ).De trecut o sa treaca durerea, dar o sa dureze pana o sa-ti treaca vanataile...Curaj,mergi la medic!

| Andeimetaphetamina a răspuns:

Ba frate daca te bati cu cineva trebuie sa dai cu pumnu si oricum e bine ca ai luat bătaie ca data viitoare o sa te bati mai tare si mai bine mai trebuie sa dai si cu piciorul foarte mult ca sa al ti la depărtare de tine