| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si mi-a cam crescut barba si nu vreau sa ma fac foarte des cu lama pentru ca o sa mi se indeseasca si dupa un timp mi se inegreste acolo unde ma fac,asa ca eram curios daca ma fac cu masina de ras e mai bine? Stiu ca trebuie sa te faci mai des, dar vreau sa stiu cum e mai bine ca sa nu-mi creasca repede si sa nu am o barba urata pe la 30 de ani.Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Foloseşte maşina de ras, pentru că barba v-a creşte uniform!

| Roxana121 a răspuns:

Masina de tuns in ziua de azi e folosita de majoritatea barbatilor, pentru ca e komod, frumos, si foarte simplu.

| Raul243 a răspuns (pentru Roxana121):

Si masina de ras... nu are acelasi efect ca cea de tuns? sau tunde asa mai aspru?

| Roxana121 a răspuns (pentru Raul243):

Incearca cu maisna de ras vei vedea efectele singur...

| miyhaiboss a răspuns:

Buna e si crema depilatoare dar si masina de tuns e buna