| NuContNumele a întrebat:

Salut, de la ce varsta a inceput sa va creasca barba? Am 16 ani si inca astept... Stiu ca unii spuneti ca o sa ma chinui dar ma pot ingrijii =). Nu m-am dat cu lama niciodata ca sa creasca mai repede, deoarece stiu ca e o prostie.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cat de dezvoltat hormonal esti, pentru ca barba creste hormonal si arata cat deevoluata este cresterea ta sau cat de inceata.
In orice caz, adolescenta pentru unii baietii se poate incheia la 25 de ani, iar barba odata cu ea.
Cat priveste rasul cu lama, este intr-adevar o prostie, ca lama nu face nimic, doar irita fata inca finuta, dar nu ajuta la cresterea sau indesirea barbii.

| NuContNumele explică (pentru Violleta2022):

Ce-i drept sunt cam scund de inaltime dar din ce vad am inceput sa cresc mai bine in ultima vreme. Dar da-o incolo cand vad pustii de 14 ani cu barba ingrijit nu gluma ma frustrez putin. Ma gandeam ca pe la 16-17 sa fie mai bine. Multumesc de raspuns oricum.

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

De ce ai vrea să-ți crească barba? Bucură-te că nu ai!
Mie cel puțin nu mi se par frumoși bărbații cu barbă oricât de îngrijită ar fi.

| NuContNumele explică (pentru Lioana):

Mie unu imi place, acum nu te gandii ca vreau sa am barba de 20cm.