| Mimiiiiii a întrebat:

Am o mica problema.Imi dau intilnire cu un baiat, dar mama nu stie inca.Cu vreo 4 luni in urma i-am spus de el, dar ea mi-a spus ca nu e pentru mine si ca trebuie sa ma despart de el.Acuma sunt tot impreuna cu el,dar as vrea sa stie si mama, deoarece asa imi va fi mult mai usor sa ies cu el fara sa ma ascund! Ea nu imi da voie sa-mi dau intilnire cu el, dar stiu ca daca o voi convinge poate va fi de acord cu relatie asta! Sfatuiti-ma cum as putea sa-i spun mamei si sa o conving sa accepte aceasta relatiile.
P.S. :Am 14 ani si mama e putin cam severa si vreau cuvintele potrivite care sa-i spun ei in privinta la asta!

Răspuns Câştigător
| andri22 a răspuns:

Buna Kisa spune-i asa:Mama eu pe acest baiat il iubesc foarte mult si nu ma pot desparti de el crede-ma cand erai si tu la varsta mea tanara si tu erai indragostita asa ca mine asa ca intelegema si tu pe mine ca eu nu pot iubii alt baiat decat pe el, este cea mai frumoasa iubire la varsta de 14 ani el pentru mine e ceva care nu il pot compara cu nimeni iar tu ca mama cred ca trebuie sa ma intelegi ca idem si tie la varsta mea erai indragostita! mult noroc

12 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Nu e prea indicat ca la 14 ani, sa-ti dai intalniri si ca parintii sa fie de acord. Unde-i logica?

Bun, ai 14 ani, ai avut si tu un prieten, te-o dezamagit. Si gata cu iubitii pana ce esti pregatita. AMIN!

| Mimiiiiii explică (pentru fuzzer):

Dar cum alti parinti le permit fetelor de 12 ani sa se intilneasca, iar eu ca am 14 sa nu fie de acord!

| fuzzer a răspuns (pentru Mimiiiiii):

Lasa-le tu pe altele si pe altii. Parintii tai probabil ti-au dat o educatie mai speciala, daca in ziua de azi e la moda, ca sa te mariti de la 15 ani.Vei face acelasi lucru?

Tu esti la varsta in care, tanjesti dupa afectivitate si sentimente, cand vei fi dezamagita, vei plange si vei suferi, cateva luni, sau cativa ani, ca mai nou fetele de varsta asta sunt traumatizate de unele relatii.

Parintii tai iti vor doar binele, daca nu doresti sa asculti, atunci asculta-l pe asa-zisul "iubit".

| Mimiiiiii explică (pentru fuzzer):

Eu nu sunt genul de persoana care sa plinga dupa baieti sau atunci cind ma despart! Dar oricum el e un baiat de treaba si chiar mi-a demonstrat asta timp de 10 luni si nici sa-l parasesc asa fara motiv nu pot! Asta nu ar fi frumos din partea mea consider eu!

| fuzzer a răspuns (pentru Mimiiiiii):

Este strict decizia ta!

| fuzzer a răspuns:

Ma bucur ca ai ales un raspuns castigator, probabul consideri ca-i cel mai bun, dar gandeste-te.

Ce mama isi lasa fata de 14 ani sa aiba un "iubit".Nu poti discuta cu parintii pe aceasta tema, e penibil.

| Mimiiiiii explică (pentru fuzzer):

De ce nu? Nu chiar un iubit cu care sa-mi petrec toata viata, pur si simplu un prieten, atita tot!

| Lorena7712 a răspuns:

Esti destul de mica. Daca el este cu mult mai mare decat tine ( + 20 ) e normal sa nu accepte asta... Mai bine ai renunta la aceasta relatie si ti-ai gasi unul mai apropriat de varsta ta!
Trebuie sa ii spui pentru ca mai devreme sau mai tarziu oricum o sa afle si atunci cred ca nu o sa fie prea placut pentru nimeni!

| Maravilla a răspuns:

Pai probabil mama ta are un motiv pentru care iti spune ca baiatul nu e de tine. Deci daca baiatul are 20 de ani sau mai mult iti spun si eu direct ca nu e de tine.
Daca varsta dintre voi e ok si va iubiti cu adevarat nu vad de ce nu I-ai spune mamei tale despre relatia ta de 4 luni, si daca tine la tine te va intelege. Puteti merge amandoi si sa ii explicati ca tineti unul la celalalt si va intelege. dar neaparat daca mergeti amandoi la ea sa ii spuneti vestea cea mare... deci NEAPARAT spune-i don juanului tau laughing sa ii cumpere un fir de trandafir si o cutie de ciocolata... crede-ma o va ajuta enorm de mult sa digere intre ghilimele ( nu stiu unde sunt ghilimelele pe tastatura laughing ).
Cu cutia de ciocolata si cu trandafirul sansele de reusite sunt de minim 80% CREDE-MA!

Bafta.

| Mimiiiiii explică (pentru Maravilla):

Deci eu am deja impreuna cu el 10 luni, dar am mai avut si certuri din cauza ca mama mi-a interzis.Voi incerca si metoda cu cutia de ciocolata!happy

| Mimiiiiii explică:

Cel mai bun raspuns primeste funda!