| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 16 ani si sunt nascut pe 12 februrarie problema este cu inaltimea eu am 1.71 si cand m-am masurat la varsta de 14 ani tot prin februrarie aveam 1.70 deci am crescut 1 cm in 2 ani dar, in acesti 2 ani nu am mai practicat baschet de perforamanta, cum faceam inainte, puteti veni cu o solutie sa cresc pana la 1 80 sau chiar mai mult .....sunt bune cartile de pe net despre crestere?, va rog sa va spuneti opiniile si sa imi dati cateva sfaturi dau funda...

Răspuns Câştigător
| SANDRA25 a răspuns:

Sportul ajuta dar nu ai de ce sa te ingrijorezi oricum inaltimea ta este peste media varstei tale asa ca relaxeazate pana la 20 vei avea inaltimea dorita

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca trebuie doar sa astepti. Fiecare are un ritm diferit in care se dezvolta, si mai devreme sau mai tarziu daca e sa cresti vei creste.

| Georgiana05 a răspuns:

Eu nu cred în chestiile alea. Adică dacă e să creşti, creşti.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Tu oricum esti in perioada de crestere! te vei lungi destul pana la 20 de ani! e bine sa practici un sport ca baschetul, dar vei mai creste oricum! happy