| ClearSky00 a întrebat:

Buna TPU am 17 ani si 1.73 si tin sa precizez ca nu am crescut aproape deloc in ultimele 3 luni.ce metode mi-ati sugera sa mai cresc?

2 răspunsuri:
| iar99Teo a răspuns:

Joaca baschet sau mergi la bazin. Sunt 2 sporturi care favorizeaza cresterea. Evident orice alt sport te poate ajuta in sensul asta dar cu precadere baschetul ar fi o idee buna.

| cascadoryes a răspuns:

Incearca sa faci sport, fotbal, tractiuni la bara dar nu multe, 20 zilnic este suficient, desigur ca pentru a creste in inaltime conteaza foarte mult alimentatia, deci proteinele, vitaminele, calciul, (mananca lactate: branza, oua, lapte, dar si carnea este importanta, sau pestele are rol important in crestere) Poti sa accelerezi cresterea si cu niste suplimente naturale, cauta capsule de arginină sau ornitină, nu fac rau dar fara cantitati mari. Ele stimuleaza hormonul de crestere si intaresc sistemul imunitar, însa trebuiesc ajutate de sport, Dupa toate acestea aproape imposibil sa nu cresti in inaltime.