| StefSteph a întrebat:

Buna TPU am 17 ani si 8 luni si as vrea sa muncesc dar nu gasesc....as vrea sa imi castig bani ca la varsta de 18 ani sa ma pot muta singura..astept sugestii multumesc frumos

3 răspunsuri:
| TaviCompany a răspuns:

Hmm o intrebare interesanta... Uite ce o sa iti zic eu o sper ca sa fie tratat ca pe un sfat daca imi dai voie fac o paranteza (eu de astazi m-am apucat sa ajut cat de multa lume pot, cat mai multa te rog sa iti anunti prieteni de numele meu si daca doresti baga`ma la prieteni ).E cam complicat vrei sa te inmuti singura, ar fi simplu te mariti si te imuti cu sotul dar de ce sa te legi la cap de acuma si iar ar fi simplu, sa iei un ziar si sa cauti pana inebunesti. Daca vrei sa te angajezi si sa castigi si niste banuti te sfatuiesc sa te duci sa faci niste cursuri iar apoi daca esti calificata vei fi angajata, mult mai repede si crede-ma ca salariul va fi pe masura! Suces daca vrei poti sa`mi zici cum a mers!

| StefSteph explică (pentru TaviCompany):

Crede-ma ca am fost la n interviuri totul a mers bine pana la rubrica `varsta`. Chiar sunt disperata si vreau ceva de munca din care sa castig ceva sad!

| TaviCompany a răspuns (pentru StefSteph):

Ti-am zis fa un niste cursuri si o sa avansezi si in varsta pana atunci si calificata te angajeaza sigur cinevawinking!