| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si m-am gandit de un an sa-mi fac un tatuaj semipermanent la incheietura mainii : "Don't worry be happy" care ocupa 6cm in lungime in acest an in care m-am hotarat mi-am facut pana si cu carioca, pix etc. modelul respectiv. Intrebarea mea e cu ce o sa ma incurce acesta in viitor iar primul gand e angajarea fiind unul finut se poate usor acoperi cu un ceas etc. o sa continui la facultate cu ceva legat de economie sau comunicare stiu ca tatuajele sunt interzise la armata si politie dar de altele nu stiu. Deci stiti alte domenii unde sunt interzise sau alte lucruri care ma vor afecta daca am acest tatuaj? Dau funda

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Fa-l mai sus de incheietura cu vreo 3-4 cm. de obicei te intreaba la toate daca ai tatuaje sau chestii de genul. mai ales in domeniul serviciilor, acolo unde imaginea conteaza, mai ales in PR

| BubbleWhitee a răspuns:

Nu,nu cred.Lumea a evoluat, iar in afara celor care stii si tu ca interzic tatuajele, nu mai stiu niciun alt domeniu.Iar in legatura cu tatuajul, chiar nu cred ca te-ar afecta... daca e semipermanent.si eu as vrea sa-mi fac unul asa, dar mai astept. poate vara viitoare:*