| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU am 17 ani si m-am plictisit de vacanta.La tara cand ma duc ma enerveaza faptul ca acolo noi numa lucram deci sa nu ziceti sa ma duc acolo ca nu am la ce.De citit citesc, dar nu prea mai am ce as vrea ceva carti cu secrete ale lumii nu stiu gen mister sau sa aflu chestii noi.Am mai invatat ma pregatesc pentru bac si de permis imi este cam lene sa invat inca desi la anul in dau, dar doar un iunie.Ce pot sa fac vara asta? De mers undeva merg cu parinti cand va veni tata din strainatate si nu sta mult doar 2 saptamani.Prieteni asa am,dar is ocupati sau nu prea ies, sincera sa fiu nu am incredere in oameni doar ca niste amici.Ce pot sa fac? La filme ma tot uit... :-(

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă stai in oraș, găsești o mulțime de activități. Fa-ți abonament la sala, du-te la o piscina, înscrie-te la niște sporturi, la niște cursuri de teatru, limbi străine orice ți-ar plăcea ție sa faci ca lista e lunga, fa voluntariat, ieși cu prietenii la film său faceti escapade la munte, la mare.

| Ney a răspuns:

Asa si eu laughing Cauta-ti un loc de munca ca si eu muncesc vara asta si tot 17 ani am. Ceva nu prea greu de facut si undeva la 4-6 ore pe zi ca 8 ore e cam mult pentru un minor. Cunosti oameni noi, te distrezi(poate) si faci bani.