| Maaria a întrebat:

Am 17 ani si sunt foarte timida cand sust fata in fata cu o persoana dar cand vorbesc la telefon si pe mess sunt foarte deschisa ce as putea sa fac ca sa-mi inving timiditatea?

2 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Uite aici o postare mai veche de pe TPU in legatura cu problema ta :
http://www.tpu.ro/......ercand-sa/

Sper sa ai rabdare sa citesti tot.Pe mine una m-a ajutata foarte mult.

O seara buna!

| popovicidiana28 a răspuns:

Iti dau un sfat:daca` nu risti nu castigitongue iar chestia cu timiditatea...trebuie sa-i spui persoanei respective ca esti mai timida si sa nu te ia dintr`o databig grin sa te ia incet sigh adica sa fii deschisa nu numai pe mess si la telefonbig grin sa fii deschisa si,, live'' :d sper ca sfatul meu te-a ajuta, succes:*. funda?batting eyelashes