| aragon18 a întrebat:

Cum as putea sa nu mai fiu timida cand vine vorba sa vorbesc cu un baiat? straight face Mereu in general, la telefon si pe mess, mai ales pe mess imi e rusine sa vorbesc cu un baiat straight face daca ii scriu in casuta "buna" imi e rusine sa dau enter.si a inceput sa ma enerveze pana si pe mine timiditatea asta straight face cum as putea sa scap d ea? Am incercat sa fiu mai tupeista si sa dau enter imediat ce am scris. si a iesit bine in mare parte dar.nu mereu sunt asa "curajoasa".straight face

Răspuns Câştigător
| AdeLina a răspuns:

In general timiditatea este provocata de LIPSA DE INCREDERE... Gandeste-te ca esti cea mai frumoasa, cea mai inteligenta si ca nimeni nu te intrece... Dar nu ti-o lua in cap... Gandeste-te ca si el, desi se da mare macho si experimentat poate fi usor intimidat. Dar stie sa se prefaca... Daca te inrosesti in timp ce vorbesti cu un baiat fa o gluma pe seama asta... Extrage din penibil penibilul. baietilor le plac fetele cu simtul umorului care nu ar ezita sa faca o gluma chiar pe seama lor... Stai linsitita k nici fetele super tupeiste nu sunt privite prea binewinking... pe unii baieti chiar ii atrage o fata care se inroseste din cap pana-n picioare si se balbaie cand ii vede... Pe altii nu-i atrage... Depinde de la baiat la baiat... Sper ca o sa te ajute sfatul meu pupici:*

18 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Exerseaza cu mine, te voi ajuta.

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Nu ai dc sa fii timida gandeste-te esti o fata ca toate celellate frumaoasa destepta speciala ai nevoie doar de putin ajutor din partea cuiva exerseaza cu candva de incredere...sau da-mi id u si te ajut eu sa depasesti timiditatea ...asta nu e decat o perioada a vieti mai tarziu o sa incerci sa prinzi curaj ai incredere in tine big grin

| hugo a răspuns:

happy vorbeste in special pe mess mai mult, pe chaturi e. t. c, daca esti din buc te ajut eu sa nu mai fi timidahappy(cunosc sentimentul, inainte nu scoteam 2 vorbe din gura) Bafta+lasa id-ul sa poti vb cu mai multe persoane diferite, pana ce te obisnuiesti!

| unavailiable93 a răspuns:

Incepe prin a te aprecia pe tine insati, pentru ca in cele mai frecvente cazuri, timiditatea este intalnita la persoanele cu lipsa de inredere in sine, persoanele care nu sunt multumite de ele fie fizic, fie intelectual. Ai incredere in tine, gandeste-te ca vorbesti cu o persoana, nu vorbesti cu perfectiunea intruchipata, fiecare are dreptul sa greseasca, fiecare are dreptul sa se insele, fiecare are dreptul sa isi spuna parerea. Gandeste-te ca si baiatul respectiv are defectele lui si ca in momentul in care o sa il afli el realizeaza ca daca il apreciezi, vei trece peste el. Gandeste-te si tu la fel ca mine. Ai incredere in cine esti si in fortele proprii!

| cary a răspuns:

Stii zicala:"; cu rusinea mori de foame"?! asta o sa ti se intample si tie...imagineaza-ti ca persoana cu care vorbesti este o fata...sau chiar un coleg de scoala...gandeste-te k este doar o persoana care nu te cunoaste...fii naturala si relaxata...asa eram si eu inainte... dar macar pe mess prindeam nitel tupeu!

| Strify a răspuns:

In mare parte trebuie sa ai curaj incerca incet incet si o sa scapi de timiditatea asta nare ce sa-ti faca incearca si ai sa reusisti happy ai incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Damn girl, is that hard to press a button? Eu îs băiat, ți-e rușine să vorbești cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu tine...deci, nu iti pot da un raspuns clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e pretenul tau si iti este rusine... ii zici poti s-o iei mai incetu... is putin timida. daca el te iubeste asa cum esti este foarte bine si asa mai departe si incearca sa crezi ca este ceam imi buna pretena ata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Huhuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am fost timida la randul meu dar mi-am recapatat increderea in mine si nu sunt nici tupeista dar nici timida incearca sa crezi in tine sa crezi ca esti sOoPeRbA si nu te mai gandi ca cei din jurul tau spun ca esth urata sau proasta chestii din astea si gandeste-te ca esti de neintrecut baietilor le mai plac genul astea de fete deci nu strica sa incerci sper sa iti fie de folos sfatul meu pooopicilove strucklove struck:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca trec prin aceeasi problema ca si tine mai ales cand vine vorba de baietii ...ma rosesc fara motiv, ma balbai nu mai pot sa vb dar incerc sa ies cumva din situatiile astea penibile gandinduma ca pana la urma si ei sunt oamenii ce mai nimeni nu ii perfect.multa bafta si incredete in propile tale forte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt la fel de timida cand vb pe mes cu un baiat

| crysha a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci... te iei de mana cu mine :d sufar de aceeasi boala uneori... straight face

| bambina a răspuns:

Gândește-te ca asa vei putea fi toata viata"timida", și eu am trecut prin faza aceastahee hee. dar m-am concentrat asupra unui singur lucru"frate, mare brânza îl salut ma saluta, și încetul cu încetul îmi dau drumul la gura și uit sa ma mai opresc"cam asa ceva am făcut euhee hee
Acuma depinde de fiecare persoana, sta la aprecierea fiecăruia
bafta în continuarewinking

| razzy a răspuns:

Incearca sa ai incredere in tine si sa fii mai curajoasa k nu ti se intampla nimic

| eu_1459 a răspuns:

Si eu am fost asa! dar mi-am dat seama...ca nu am de ce sa fiu rusinoasa si timidastraight face.care ar fi motivul? toti suntem oameni...toti suntem la fel...nimeni nu e mai presus si nimeni mai prejos! ce ti se intampla daca il saluti?straight face...nimic...>big grin

| taniusa a răspuns:

Daca il iubesti pe baiatul cela trebuie sa iti iai inima in dinti si sa vorbesti cu el ca pe mess nu se vede fata si e mai usor si cu timpul te vei invata si iti va fi mult mai usor.