| AnaEvelynna97 a întrebat:

Am aproape 17 ani sunt fata, si am probleme cu acneea. Am incercat diverse tratamente, Zinerith, Akne-syt, Skinoren si gel si crema, leacuri naturale, antibiotice. Acum am inceput un tratament cu argila. Faza este ca la mine este problema hormonala. Mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala, iar menstruatia nu este reglata(nu mi-a mai venit din septembrie). Adevarul este ca nici nu le las in pace, le tot storc sad Va rog frumos sa ma ajutati, ce stiti, orice sfat este bine-venit. Rog seriozitate, fundita big grin :*

4 răspunsuri:
| 12AA a răspuns:

Eu folosesc o cremă ce la mine are efect. Se numeşte : Mibazon, o găseşti la farmaciile veterinare dar este recomandata de doctor si nu are efecte secundare, poti incerca :* o seară bună sper că te-am ajutat :*

| numeletrandafirului a răspuns:

Am o prietena care la fel ca tine avea probleme si a incercat tot felul de chestii. eu i-am sugerat metoda pe care o folosesc si eu: spala-te pe fata de cat mai multe ori pe zi cu un sapun care sa-ti lase piele foarte uscata, prosopul cu care te stergi sa-l folosesti numai pentru fata si numai tu(nu si alte persoane) si spala prosopelul odata la 2 zile sau schimba-l odata la 2 zile sau cat mai des posibil. Ca o paranteza, nu fac reclama(prietena aceea a folosit sapunul de bebelusi de la Oriflame), eu cand nu ma dau cu fond de ten mi se pare ca imi apar cosuri, il folosesc pe cel de la Giordani si foarte important demachiaza-te in fiecare seara!

| marilena90 a răspuns:

Buna. eu nu m-am dus la dermatolog, am flosit o crema recomandata de o tipa si chiar a fost exceprionala in mai putin de o saptamana abia mai aveam cosuri.
Crema este e la firma lifecare si costa 19 lei... uite link-ul : http://www.life-care.com/Interfaces/FlashBooks/Default.aspx?flashBookID=8
PE MINE M-A AJUTAT... SPER SA TE AJUTE SI PE TM :*
fUNDITAA :O3?
P.S : VEZI CA ESTE GELUL ACELA NU MIXTURA AIA SAU CUM SE NUMESTE

| Teoomycool a răspuns:

Du-te la dermatolog. E cel mai indicat si cel mai important e sa nu le mai storci. Spala-te pe fata cu sapun de cel putin 2 ori pe zi. Sau poti incerca sa lasi sa se usuce spuma de la sapun pe fata si ca sa nu arate ciudat fa asta seara inainte sa te culci si spala-te a doua zi dimineata. Sper sa te ajute!