| eemanon a întrebat:

Am auzit ca in saloane nu mai e voie sa se faca gauri in urechi cu pistol doar cu ac. E adevarat? Pentru ca vreau sa-mi fac si daca si la salon se face numai cu ac,nu prea are rost sa ma duc. Adica, acasa e riscant? Voi aveti gauri facute de voi? E dureros? As vrea niste idei big grin Mersi mult

3 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Nici nu te gandi sa-ti faci gauri in urechi acasa.In primul rand acul trebuie sa fie steril, apoi nu sti cum si unde.Du-te si intreaba la saloane.Ai mare grija sa fie ac de unica folosinta, steril. Poti lua boli sau sa faci infectie sau sa-ti faca o gaura la o ureche mai sus, i.ar la cealalta mai jos.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu cred ca a interzis cineva chestia asta, doar ca daca au pistol din acela special este mult mai simplu si nu trebuie sa se mai chinuiasca cu acul pentru ca acul e mai dureros si mai lent.
Acasa nu e riscant daca folosesti un ac steril.Dar mai bine te duci la un salon si te rezolva cat ai clipi fara durere.

| SabinaRsT a răspuns:

Da, am gauri facute de mine, insa esuate. Am avut de suferit din cauza lor deoarece s-au infectat cu toate ca am folosit un ac dezinfectat. Sfatul meu este sa nu-ti faci singura, la salon este un loc sigur si nu risti nimic. Bafta, merg si eu saptamana asta sa-mi dau pierce in buric!love struck