| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

Am avut acum 1 an cred deci pe la 13 ani o depresie din cauza parintilor mei care au divortat. Am fost dusa la psihiatru pentru un tratament ce a durat 3 luni pentru ca efectiv nu ieseam din casa, ma panicam, ma simteam rau si nici pofta de mancare sau de vorbit cu cineva nu aveam pe langa ca plangeam foarte mult. Ei acele 3 luni imi mai revenisem cat si perioada de dupa de vreo 5-6 luni iar acum in undele zile am aceeasi stare imi vine sa plang, ma simt rau, u vorbesc cu nimeni, am atacuri de panica iar dupa ce ma trezesc dimineata ma simt mai bine desii cand imi aduc aminte iar. abar n-am ce sa mai fac. Ma puteti ajuta? Funda! Multumesc frumos.

1 răspuns:
| mariaftdragutzica a răspuns:

Incearca sa faci chestii pozitive, incearca sa asculti muzica care sa te faca sa te simti ok, cauta pe net mai multe chestii care te-ar puta ajuta. pot sa spun ca si eu trec prin ce treci tu, dar sunt mai ok fata de inceput. incearca sa cunosti persoane ori in realitate ori pe net cu care sa poti vorbii si pe care te poti baza, daca te pricepi fa-ti tumblr si invata cum sa cunosti persoane acolo si poate o sa gasesti pe cineva pe care te poti baza.