| Luissaa18 a întrebat:

Am avut o relație de 2 ani care s-a terminat acum vreo 6 luni. A fost prima mea relație in adevăratul sens al cuvântului, restul au fost doar joaca de 2-3 săptămâni. Pe băiatul asta l-am iubit enorm și a fost primul cu care am făcut dragoste. De aproximativ 6 luni ma chinui sa-l uit, nu pot, îl visez, ma tot gândesc la el, îl caut in fiecare baiat pe care îl întâlnesc și nu îl găsesc nicaieri, era unic, nu mai voi mai găsi și nu voi mai trai niciodată ceea ce am avut cu el. A fost genul ăla de iubire pe care nu o uiți niciodată. Am încercat sa-mi găsesc pe altcineva, sa-mi pierd timpul și astfel poate mai uit de el însă nu merge, nu ma potrivesc nu nimeni atât de bine și nu îmi e lângă nimeni atât de bine cum îmi era cu el. Cum sa fac? crying Sunt deprimata, plâng de 6 luni aproape in fiecare seara, îmi e frica pentru mine și îmi e frica ca voi intra intr-o depresie gravă.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E greu, știu, dar trebuie să te gândești că viața e mai mult de atât și ai parte de atâtea experiențe frumoase pe care e păcat să le ignori. învăță să te bucuri de lucruri mici : statul cu oamenii dragi, un răsărit sau un apus de soare, un film, o carte etc. găsește fericirea în lucrurile mici, nu te mai concentra pe pierdere și durere că nu-ți faci bine deloc. s-a terminat relația cu-n motiv, amintește-ti constant de motiv

| AlexValentinn a răspuns:

Stai si plangi in continuare, altceva nu ai ce sa faci. crying

| mateisitudor a răspuns:

Dacă vezi mesajul Asta, te rog da mi Instagram ul sau Facebook ul tau da vorbim mai îndetaliat pentru ca si eu am trecut ieri printr o despărțire acum 2 zile si poate ne putem consola reciproc. ar fi de ajutor pentru amândoi sa intelegem situațiile si sa trecem peste. As fi super recunoscător. Te ar ajuta si pe tine, chiar dacă la mine nu e asa de grav ca la tine