| AndreeaRoberta a întrebat:

am cele mai urate zile din viata mea, acum cateva zile (vineri ) pe la 18:00 am vorbit cu prietena mea cea mai buna la telefon,ea e de la tara de la mine iar eu acasa la mine,atunci am vorbit si imi zicea ca abia asteapta sa vin la tara la vara sa ne batem cu apa, apoi pe la 21:00 i-am trimis mesaj pe facebook,ea mi-a zis ca nu are niciun rost sa mai vorbim,ca prietenia noastra nu mai merge sa o uit de tot,dar fara niciun motiv,eu nu pot fac asta, suntem prietene de cand ea avea 2 ani iar eu 1 an si ne jucam acum eu am 13, ea 14, ea vrea sa se mute la prahova la liceu,dar nu o pot lasa sa ma uite de tot eu una nu pot sa o fac a fost sora mea deci am avut cei mai frumosi ani,a fost cea mai buna prietena si pentru mine inca este dar nu vreau sa o pierd,nu mai stiu ce sa fac ea spunea ca o sa imi fac un prieten la fel de bun ca ea si pe ea o uit dar nu, nu mai stiu cum sa o impac pentru ca nici nu vrea sa ma mai asculte

Răspuns Câştigător
| CrissuCristina a răspuns:

Stiu ca e trist, dar, uneori..asa e viata mea. Viata ne pune la incercari grele pe care nu le putem infrunta si singurul lucru pe care il putem face este sa trecem peste, sa incercam sa uitam, oricat de greu ar fi. Deci, asta ar trebui sa faci si tu. treci peste, daca chiar te considera cea mai buna prietena a ei, poate ca incerca sa faca ceva, sau si-ar fi continuat prietenia cu tine, chiar daca va despartea distanta. Sau poate ca are un anume motiv pentru care ti-a spus toate lucrurile astea, ca nu oricine isi schimba radical parerea de la o ora la alta. Incearca sa ii vorbesti deschis si sincer, daca nici asta nu merge, nu merita de tine, deci, prin urmare. las-o asa cum e si uita!

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Esti cam disperata. Lasa fata in pace, nu vezi ca nu te merita?

| cristimihailov a răspuns:

Banuiesc ca ea considera ca ai tradat-o intr-un fel sau altul.

| AlexanderHamilton a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu,adevarul e ca daca persoana aia crede astfel, ai facut o prostie, la fel cum am facut eu sa o consideri "cel mai bun prieten", ceea ce ti-a zis arata cat de multe sentimente ai pierdut pe ea si cam atat, asta nu prea mai inseamna nimic pentru ea.Sincer eu as zice sa treci peste, ori cat de greu ar fi.