| cristina_5658 a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena a mea si imi pare foarte rau! Am avut o prietenie perfecta timp de 4 ani.dar dupa atata timp in viata mea a aparut un baiat si el nu prea ma mai lasa sa ies tosta ziua cu fetele, cum eu eram indragostita am incercat sa nu mai ies asa des. Si de aici am inceput sa ne certam ( si ea tot imi zicea ca:din cauza lui nu mai ies cu ea, din cauza lui nu mai merg in club, petrec prea mult timp cu El din cauza lui am inceput sa nu mai ies cu ea) dupa aceasta cearta nu am mai vorbit deloc...Acum avem 3 ani de cand nu mai vorbim una cu alta: intr-o zi ea mi-a trimis un msj in care imi spunea ca ar vrea sa ne reluam prietenia aia ce a fost de mult bineinteles daca si eu vreau. Eu i-am raspuns ca mi-ar placea. Si asta a fost tot.De atunci nu am mai vorbit deloc si acum as vrea sa ma impac cu ea si nu stiu cum, ce sa-i zic, ce sa fac? sad! Va rog din tot sufletul meu sa ma ajutati. OFER FUNDITA! big grin

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Viata nu inseamna numai iesit in cluburi si mall, cu prietenii.mai este si viata intima.

| mont a răspuns:

Asta e unul din dezavantajele de a avea prieten/prietena. Uite de ce e bine sa fii singur(a).

| piticelm a răspuns:

A stiut acel baiat de ce iti zice acel lucru.Iti spun din proprie experienta, iar mie prietenul meu nu imi spunea sa nu ies, ci ma avertiza cum va fi totul, iar eu nu-l ascultam.Ghici ce? avea dreptate.Nu exista prietenii,daca iti era atat de buna prietena,se gandea la fericirea ta,nu ca nu avea ea cu cine sa iasa afara. Poate eventual nu avea cu cine sa vorbeasca,iar acum la fel,nu ca vaai, marea prietenie, care nu exista.Iar daca un baiat spune ceva despre o ''prietena'' de-a ta, asculta-l, 100% are dreptate, baietii vad altfel lucrurile si le vad bine.Noi suntem mai ''moi'', fiind fete si de aceea credem toate prostiile.

| Louuder98 a răspuns:

Dai un sms, sau sun-o si aranjati o iesire in oras, doar voi doua. povestiti, amintiti-va de "vremurile bune" si arata-i ca poate avea incredere iar in tine si ca nu o sa o lasi balta iar pentru un tipwinking