| d0areu a întrebat:

Am citit undeva ca pufuletii pot ingrasa si ca nu e bine sa ii mananci cand tii dieta. E adevarat?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In cantitate mare nu ingrasa.

| OnuOnulică a răspuns:

Teoretic îngrașă foarte puțin. Doar nu mănânci 20 de pungi de pufuleti pe zi, nu? Atunci e posibil să te îngrașe.

| aXy99 a răspuns:

Depinde cati mananci. Conteaza numarul de kcal, nu cantitatea.

| peperonies a răspuns (pentru aXy99):

Animalele cum de nu se ingrasa? stiu sa numere kcal?

| aXy99 a răspuns (pentru peperonies):

Ele mananca cat au nevoie. Sunt si unele animale grase, dar sunt exceptii. Au alt metabolism. Ele nu mananca dulciuri si nici de la fastfood.

| peperonies a răspuns (pentru aXy99):

Ok dar cum stiu? cum isi dau seama ca trebuie sa se opreasca? conteaza doar ce mananci nu cat mananci.

| aXy99 a răspuns (pentru peperonies):

Asta in cazul nostru, industria noastra alimentara este chimizata...

| peperonies a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat