| chann a întrebat:

am doua intrebari. 1: merisoarele uscate ajuta la slabit? si 2. de ce varfurile deteriorate incetineaza cresterea parului? ce legatura au ele cu radacina firului? adica inteleg daca e vopsit parul pentru ca asa are contact direct cu scalpul.dar varfurile? funda:*

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Buna,
Merisoarele nu ajuta la slabit, depinde de organism cum slabesti. Ceaiurile din comenrt si leacurile babesti nu ajuta deoarece nu toti suntem la fel si nu avem acelasi sistem imunitar.

In ceea ce priveste varfurile deteriorate, nu au nicio legatura cu radacina parului. Parul creste la fel si daca este vopsit. Varfurile despicate nu incetinesc cresterea parului, acesta creste la fel, doar ca nu observi tocmai datorita faptului ca varfurile sunt despicate si ele se rup, ceea ce impiedica parul sa fie lung, dar cu toate acestea el creste. De aceea e bine sa fie tunse periodic varfurile, pentru ca parul sa creasca sanatos.

| chann explică (pentru frostxtq):

Multumesc frumos:* fundita

| frostxtq a răspuns (pentru chann):

Cu placere, multumesc si eu.