| BambiSd a întrebat:

Am doua modele de imprimanta Hp Deskjet 690C si 610C. Amandoua imi merg si iau foaia cand vreau sa trag ceva la imprimanta. Problema e ca atunci cand scot foaia mi-o scot goala ambele imprimante. Credeti ca e o problema din calculator? ( Au cartuse aproape pline ). Multumesc, funda.

1 răspuns:
| vardolnicusor a răspuns:

Pai Salut,

Cartusele black si color de la imprimantele Hp contin si niste cip-uri care trebuiesc inlocuite cu unele noi la reumplere.
Nu stiu unde ai incarcat cartusele sau de unde ai cumparat tonerul cu care ai incarcat cartusele, dar in ambele cazuri,
trebuia sa ti sa spuna sa schimbi si cipurile.
Sau daca le-ai incarcat prea tarziu s.a uscat cerneala si degeaba le reumpli happy
Totusi exista o solutie mai buna, iti pui pe imprimanta un sistem ciss si chipuri autoresetabile si ai scapat de probleme pentru totdeauna.
Sper ca te-am ajutat happy