| Accent a întrebat:

Am și eu o întrebare thinking Dacă sunt înaltă credeți că ar trebui să port tocuri pentru a fi mai feminină? Am 1.75. thinking

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Nu esti foarte inalta...
Foarte inalta inseamna 1.95 m si peste.

Sigur ca poti purta tocuri, nu vad ce te-ar opri. Si orice ar spune cineva, o femeie cu tocuri, chiar si inalta, atrage atentia oricui, femei si barbati deopotriva.
Ma incanta faptul ca tu cauti sa fii cat mai femenina, asa cum trebuie sa fie o femeie, si nu de cartier, nu musculoasa, nu tunsa periuta sau mai stiu eu ce!
Femeia trebuie sa fie gratioasa, eleganta, finuta, spontana, inocenta (macar sa simuleze asta), zambitoare si altele care sa o faca cat mai femeie!

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nah,numai ai nevoie de tocuri, esti ok cum esti happyDoar daca nu vrei sa atragi privirile. Sfatu meu, fara tocuri vei fi ok, vrei sa sperii oameni? depinde ce tocuri. Daca tu ai 1, 75 sa porti tocuri de 10 cm? pai gandeste putin, daca esti si slaba, si tocuri. nu prea ai arata ok la inaltimea ta.Eu personal as cam umple 3 4 pungi de 'ras' laughing daca as vedea o femeie care e deja inalta pe tocuri big grin mi se pare aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tocurile fac o fata sa fie fata.
Si ca sa iti raspund la intrebare, nu, nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nişte beţe ce suspendă o pereche de încălţări nu o să te facă vreodată să pari mai feminină. Chestia asta cu tocurile e aiurea. Poartă doar fetele, în mod logic, însă n-ar trebui să se înţeleagă că asta le face mai feminine ca cele care nu poartă.

| HaHaGirl a răspuns:

Si eu am 1, 74 si tot port tocuri si ce mai tocuri,mereu mi-am dorit sa fiu maare si sunt,si daca chestia asta nu ar fi in regula crede-ma cei de langa mi-ar fi spus pentru ca sunt fotomodel si ar fii aiurea, feminitatea sta in atitudine in gesturi, cum vb, cum te comporti nu in stilul vestimenta, adevarat conteaza si asta dar cel mai mult conteaza ATITUDINEA!

| Aimee33 a răspuns:

Cum crezi tu...Fii tu insuti!

| an0therkid a răspuns:

Nu e nevoie
feminina poti fi si prin simple gesturi sau merswinking

| xhanriettee03 a răspuns:

Ai putea să încerci botine sau balerini, a şi eşti foarte înaltă. Multe fete ar vrea să aibă înălţimea ta, printre care şi eu.