| elenasofia a întrebat:

Buna TPU
Am inceput sa vorbesc cu un baiat aproape de o saptamana )ne cunosteam si inainte) si m-a intrebat de mai multe ori daca vreau sa fiu cu el si mereu i-am raspuns ca nu stiu si in seara asta i-am spus ca ii voi spune maine. Mi-a spus de multe ori ca ma iubeste foarte mult si ma simteam foarte bine si i-am zis ca eu as vrea sa fiu cu el numai ca aceata relatie sa nu fie aflata de parinti sau situatia scolara si el a fost de acord.
Eu m-am hotarat sa ii raspund cu "da" si acum cand am intrat pe facebook am vazut ca o fata avea la o poza o descriere "Hai sa ti spun ceva :Te iubesc" si l-a etichetat pe el si el i-a dat comentariu "frumoasa mea"....ma simt pur si simplu distrusa si nu mai stiu ce sa mai fac si maine trebiua sa ii spun daca da sau nu
Va rog ajutati-ma! sad

3 răspunsuri:
| AnonimulxD112 a răspuns:

Mi se pare un gest urat din partea lui sad Incearca sa-i cerii explicatii despre acel comentariu.Sau poti sa-i scrii la aceea fata si sa aflii daca ii intr-o relatie cu ea si asa.Sii dupa ce aflii esentialu despre chestia asta si afli ca este cu ea ii spui NU si daca fata aceea spune ca sunt doar prietenii atunci poti sa ii acorzii o sansa. happy

| KateBubble a răspuns:

Eu zic mai degraba sa-i spui "nu" fiindca un comentariu de genul asta poate sugera altceva decat o simpla prietenie...

| Luzz a răspuns:

Spune-i sa-l stearga si sa-si aminteasca ce ti-a promis: "aceata relatie sa nu fie aflata de parinti sau situatia scolara si el a fost de acord".