| ana23_5384 a întrebat:

Hei buna, sunt cu prietenul meu de 1 an si 2 luni si in ultimul timp avusesem niste discutii cum ca s-a schimbat, a zis ca o sa incerce sa fie altfel, cam o luna nu ne-am certat deloc apoi am rabufnit si incepusem sa i reprosez ca nu sta cu mine ca nu ma suna ca, cand i zic "te iubesc" nu raspunde si a zis iar ca o sa incerce...am asteptat cam 2 zile dupa care l-am rugat sa stea cu mine o ora ca eu chiulesc.si a zis ca nu, eu nu am mai zis nimic si am plecat, ma saturasem sa ma rog de el iar seara am vrut sa vorbesc cu el, si imi era asa indiferent, mai multi prieteni mi-au zis ca nu ma merita si am fost intru totul de acord si i-am spus ca nu mai rezist sa ma implic doar eu si 4 zile nu am mai vorbit, nu nimic, in a 4a zi seara l-am bagat in seama pe mess, nu imi raspundea, am insistat, simteam ca trebuie sa vorbesc cu el si a zis ca nu are chef sa vb, si am vrut sa ne intanlim a 2a zi sa vorbim si .eu: uite .maine ai chef sa vb?
el : e mai rau pe urma mai bine o lasam asa, ti-am zis. te iubesc, dar nu sunt in stare sa am o relatie.
L-am rugat pana a cedat, trebuia sa inteleg de ce e asa si nu puteam face asta decat vorbind fata in fata si am mai stat ceva timp si m-am gandit ca daca el a luat decizia asta nu pot face fata singura sa fim impreuna sa ma implic degeaba mai bine asa si i-am spus m-a intrebat daca ramanem amici si am iesit de pe mess, iar cand am intrat peste 20 de minute asa mi-a zis ca sa nu cred ca nu m-a iubit niciodata sau ca nu ma iubeste, dar nu poate si e sincer cand zice, ca nu are timp, se duce la antrenamente, scoala, meditatii, nu avem timp sa iesim cum ne-am dori si in plus eu il critic mereu ca de ce face asa ca de ce e asa si ca eu mereu sunt perfecta.aici avea dreptate si ca nu inseamna ca nu ma iubeste daca i spun "te iubesc " dupa o cearta chiar daca ma iubeste si i-am zis sa ne mai dea o sansa, sa incercam sa fim altfel si a zis ca da (nu stiu cum am putut sa il fac sa zica da, era 100% convins ca vrea sa ma uite )mi-a zis ca el spune ca o sa mearga ca ne iubim prea mult iar eu i-am zis ca o sa fiu altfel, mai putin nesuferita, si ne-am impacat, a 2a zi cand am iesit impreuna l-am simtit mai retinut, seara pe mess i-am spus asta si i-am spus ca o sa trecem si peste asta, doar sa avem incredere in noi si sa stie ca in mine o sa gaseasca mereu un sprijin, dar nu stiu.nu cred ca o sa pot sa ma zbat atat sa fie bine, eu sunt sensibila de fel, si nu stiu ce sa cred despre el. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Buna. Voi ce varsta aveti? Stii ce cred eu? Ca tu iti doresti perfectiunea iar el poate nu a mai iubit nici o fata pana acum asa cum te iubeste pe tine si nu vrea sa greseasca cu ceva. Cred ca ii e teama ca nu o sa-l mai iubesti. Poate crede ca nu te merita si de aia o fi vrut sa te uite...Ar trebui sa ai rabdare mai ales daca il iubesti. Daca tu vei continua sa il critici el poate va crede ca tu te gandesti la alt baiat si incerci sa-l faci sa fie ca celalalt.Asa nu vei face decat mai mult rau. Daca tu i-ai cerut o alta sansa gadeste-te ca el ti-a acordat-o fiindca te iubeste si vrea sa fiti mereu impreuna. Fi mereu alaturi de el si orice s-ar intampla incearca sa nu mai fi asa dura cu el.Lucrul asta doare sad (stiu eu cum e sad ).

2 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Esti prea posesiva, daca il iubesti intelege-l...nu-l presiona, asteapta ca lucrurile sa vina de la sine.Ai sa-l sufoci, ai rabdare cu el si nu-l mai cicalii ca azi nu mi-ai zis ca ma iubesti, ca nu sunt frumoasa etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este alegerea lui. Încearca sa treci peste asta si sa il parasesti daca veyi ca nu se poate sa mai ramana asa