| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am instalat acum windows xp sp3 student si am observat la tastatura cand incerc sa pun semnu asta @ normal e pe Shift + 2 acum trebuie sa dau pe Shift+" sa apara @, cum fac sa schimb care e problema?

2 răspunsuri:
| Cosminuțul a răspuns:

Diacriticile sunt de vina ia incearca sa apesi pe tasta ''z'' si apare ''y'' si trebuie sa dai ''y'' sa apare ''z''? cel mai bine ar fi sa intri la control panel dai pe '' Date, Time, Language, and Regional Options'' dupa aia pe '' Regional and Language Options si ti pare o casuta in care sunt 3 compartimente '' Regional Options'', '' Languages'' si ''Advanced'' si setezi English (United States) iesi din aceasta si intri iar la ''Date, Time, Language, and Regional Options'' si dai pe '' Add other languages'' dai pe 'Details'' si dai daca scrie romana dai remove si setezi ''US''. Paste Fericit!

| FreakGuy a răspuns:

Mergi in control panel, cauti acolo la mouse *** nu mai stiu exact si iti apar niste chestii la keyboard unde poti sa alegi tipul tastaturii, u alegi us.
Daca nu te descurci raspunde si iti zic in detaliu unde sa intrii.