| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am intrat intr-o depresie groaznica de 3 zile, datorita anumitor probleme.Nu am mancat de 2 zile absolut nimic si nu exagerez, seara imi e rau, ma doare stomacul si incerc sa ma calmez punandu-mi o compresa rece pe burta.Am cosmaruri si insomnii.Nu pot sa dorm, ma trezesc pe la 2 si adorm pe la 4 apoi ma trezesc la 8-9.La scoala nu am chef de nimic pur si simplu nu ma mai intereseaza de mine, de viata, de prieteni de familie.Nu vreau sa vb cu vreo prietena despre asta, am multe prietene insa nu vreau sa le spun pentru ca toti sunt la fel.Nu stiu ce sa mai fac cu mine pur si simplu nu stiu ce se intampla s-au strans prea multe, plang din orice si in momentul asta cand scriu plang fara sa vreau, cand incerc sa mananc ma bufneste plansul si nu pot sa mai termin de mancat.crying( [Fundita]

2 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

TREZESTE-TE! In corpul tau se afla un omulet care vrea sa iti faca rau, tu arata ca poti fi mai puternica decat el.Mananca,ca nu poti, ca poti, trebuie, fiindca mancarea te stimuleaza si iti da energie.Sunt sigur ca nu prea ai dori sa mergi la un psiholog,asa ca incearca sa rezolvi singura problemele(desi rrecomandat ar fi sa mergi). Asculta niste muzica, recomand reggae, deoarece te motiveaza. Daca esti crestina, roaga-te, gandeste-te ca cineva te vegheaza.Nu iti strica tinerea degeaba, gandeste-te la ce e mai bine, viata merge inainte, sunt persoane care tot o duc greu si incearca sa treaca peste asta!

| FMmaria a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu parinti tai, cu amandoi sau cu cel mai apropriat tie sau sa te duci, fara sa iti anunti parintii la un psiholog din oras sa il intrebi ce sa faci, daca nu esti apropriata de parinti. Ar fi mai indicat, in cazul in care nu vrei sa iti anunti parintii, sa te duci la psihologul de la scoala ta, fiindca e pe gratis si iti va garanta ca parintii tai nu vor afla. Trebuie sa faci ceva! Este grav!