| Andreea_8014 a întrebat:

Ce sa ma fac am aproape in fiecare noapte cosmaruri...si toate sunt nu mai cu morti...sau despre morti.ma trezesc noaptea foarte speriata si nu pot sa mai adorm pana nu aprind o lampa sau deschid televizorul...Nu vreau sa mai am sunt oribile.De cand a murit tatal unei colege am cosmaruri.
Intr-o noapte am visat ca e "Ziua Mortilor" si la noi in scoala se dadea flori pentru.morti.Iar cand am ajuns acasa m-am asezat in pat si "un mort" impingea in usa de la camera mea iar eu de frica m-am aruncat de la etaj.".crying
Ce pot face? De mancat mananc la 6:30 cand vin de la scoala... din ce cauza am cosmaruri?

Răspuns Câştigător
| tukhey23 a răspuns:

Se numesc:demoni.Acesti demoni te vor distruge mai intai psihic, si mie s-a intamplat ca tie... si sincer inca mi se intampla, ai grija nu e de joaca. Apeleaza la biserica si mai ales la d-zeu. happy

14 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eu cand visam urat ma tamaia mami inainte sa adorm si eram fresh

| Klara a răspuns:

Sfatul medicului din mine:
Mai lasa filmele si cartile horror, si poate n-o sa mai visezi happy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cere sfatul unui preot! iti va fi mai bine dupa

| andi a răspuns:

Am avut si eu asa vise in trecut. incearca sa gandesti pozitiv, seara sa te gandesti la lucruri frumoase, eu cred ca tu seara te gandesti numai la lucruri rele... of sper sa treaca repede la tine

| oooooooo a răspuns:

In primul rand, intra intr-o biserica, roaga-te putin, fa semnul crucii si stai relaxata un timp, fara sa te gandesti la ce e afara, sa nu vezi pe nimeni si nimic in jur.pe mine acest lucru ma ajuta destul de mult. vorbeste si cu un preot despre cosmarurile tale.
seara, inainte de culcare, spune o rugaciune, culca-te cu gandul la ceva placut.
lasa o lampa aprinsa noaptea, roaga o prietena sau pe cineva din familie sa doarma cu tine cateva nopti.

| eb4ever a răspuns:

Roaga te si dormi intotdeauna cu gandul la o persoana draga sau la ce ti face tie placere. poate o sa te ajute...

| GreenSky a răspuns:

Dha...intr-adevar apeleaza la ajutorul unui preot...
nu poti trai cu un asemenea stres prea mult timp...

Răspuns utilizator avertizat
| Adelaide a răspuns:

Incearca sa vb cu un preot si seara inainte de culcare spune o rugaciune macar in gand si inchinati perna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neee.Preotul nu ajuta la nimic.:-J. Poate ai acumulat multa energie negativa.Gandeste-te la lucruri bune, pozitive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care poti sa il faci, este sa faci meditatii ininte de culcare. Este foarte simplu inspiri adanc tii aer in tine si apoi expiri usor, iar in timp ce expiri iti imaginezi ca toate gandurile neplacute "pleaca" si incearca sa te relaxezi! La inceput va fi greu iti va lua poate 15 minute dar pe parcurs totul va deveni din ce in ce mai simplu si nu iti va lua mai mult de 5 minute sa te relaxezi. Sincer crede-ma are efect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e asa te uiti mult la filme horor gandesti rau si asta iti ramane in creier si tot ce vezi in filmele hooror ti se intampla tie in vise lasa filmele hooror uitete la comedi la filme haioase nu cand afli ca e un film horor gata seara cu popcorn si la tv sa il vezi

| Whatafy a răspuns:

Poate te uiti mult la filme horror, poate ca esti obosita, poate ai o problema psihica, poate iti este foarte frica de ceva si subconstientul intra in actiune, pot fi foarte multe probleme, cel mai bine este sa apelezi la un doctor fara rusine.

| deeaforyou a răspuns:

Copilaria si adolescenta mea au fost pline de cosmaruri de la unele relativ acceptabile pana la momente in care ma trezeam si pentru putin timp inca nu ma puteam misca de frica. Toate astea au trecut! Cum? Pur si simplu m-am antrenat pe mine, psihicul meu! Odata am citit ca daca visezi un cal alb alergand pe o campie inverzita inseamna ca ai visat un inger, asa ca o lunga perioada m-am gandit la asta in fiecare seara si in rest la nimic, absolut nimic, iar daca ziua vedeam ceva in filme, sau ma gandeam involuntar la ceva, vedeam ceva, imediat imi imaginam ca visez acel lucru si nu mai mi se intampla. De altfel am observat ca atunci cand vrei sa iti indrepti viata lui michiduta nu ii convine si te tortureaza o noapte -doua numai asa, sa se razbune! In rest, stai linistita, nu are legatura cu mancarea, muzica, sau filmele horror(intr-o perioade am vizionat foarte multe, dar nu am visat nimic urat), dar in general frigul influenteaza aparitia lor. Oricum, take care!