| nico98 a întrebat:

am la scoala o colega obsedata de a afla lucrurile mele intime iar eu nu vreau sa ii zic dar ea insista si ma enerveaza la culme si daca nu o bag in seama inceape sa joace teatru ca am eu ceva cu ea... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| aPerfectLive a răspuns:

Intreab-o ce problema are cu tine si cu viata ta personala. Daca vezi ca nu poti sa te intelegi cu ea, vorbeste cu invatatoarea/diriginta/dirigintele si spune-i despre colega ta. Spunele si parintilor si poate ei reusesc sa nu mai fie asa obsedata.Pana la urma viata ta personala te priveste numai pe tine, nu pe altcineva!

2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Spune-i ca ceea ce vrea ea sa afle este mult prea intim. Si aceste lucuri sunt mult prea intime pentru a i le dezvalui. Iar ceea ce vrea ea sa afle, nici macar cea mai buna prietena a ta nu stie, nici macar mama.

| tinka_7658 a răspuns:

Trimete-o intr-un loc