| pgIAdry a întrebat:

Buna TPU! Am mai pus intrebarea asta dar vreau o explicatie mai clara...beau cate 6 energizante pe zi iar maine tot asa vreau sa beau mai mult de sete pentru ca nu imi place apa si m-am obisnuit cu astea, e de rau? Si gen daca dupa ele pot sa beau cafea sau alcool

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mișto,o sa te vedem la știrile de la ora 5 la rubrica "decese din cauza prostiei" în mai puțin de o lunahee hee

| zurick a răspuns:

Cafea după 6 energizante?
Îți distrugi ficatul cu atâtea energizante mai ales în fiecare zi.
Ar trebui să renunți la ele, să te dai pe cafea şi apă ( da, nu-ți place apa, dar fără hidratare pot apărea multe probleme.

| Diaa22 a răspuns:

Doamne fereste poti sa faci infarct fara discutii. Si esti si tanar ma gandesc. daca bei de sete mai bine bea un suc sau orice altceva, dar nu energizante. Nu sunt bune deloc, daca continui asa o sa ajungi 100% la spital, si nu cred ca iti doresti asta. Maica-mea lucreaza la spital de cardiologie, si majoritatea tinerilor care ajung internati acolo, ajung din cauza energizantelor pentru ca au facut infarct. Deci eu zic sa ai grija si sa le lasi, nu sunt bune deloc

| Dinozaurul472 a răspuns:

Eu vad și un pic de batjocura in mesajul tau, cum poti sa intrebi dacă e normal sa bei cafea după 6 energizante? Nici măcar un energizant pe zi nu e sănătos, dar acum depinde de cat de matur esti ca sa îți dai seama de asta, e viața ta