| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU am nevoie de ajutor

A venit aseară un prieten dintr-un alt oras la o petrecere in localitatea mea,spunea cândva că-i place de mine dar i-am spus politicos că n-am nevoie de prieten si că suntem amici, problema este că aici la mine lumea află repede lucruri si aud doar ce vreau ei să auda, l-am invitat să vină să vada unde stau iarăși din politețe credeam că o să ajungă pe la ora 9 seara, eu am adormit iar pe la ora 01:00 aud telefonul sunând mi-a spus că vine in drum spre mine n-am apuncat să refuz si îmi era rușine e prima dată când vine aici.Eu credeam că o să vină insoțit de amici lui o să stea un pic si o să plece dar n-a fost așa a venit singur si a stat vreo 10 minute si a plecat nici nu am vorbit nimic (puțin despre bac si toate astea) problema este următoarea a venit la oră destul de târzie a anuntat pe niste prieteni comuni de aici de la mine si e posibil să se fi răspândit vestea, mi-e frică să nu-si facă vreo impresie naspa despre mine mai ales că eram acasă doar eu si cu mătusa mea care la ora aia dormea. Menționez că suntem doar amici si n-as face niciodată nimic care să-mi faca familia de rușine toată ziua m-am gandit la asta mi-e frică sa nu creadă cei din jur că a fost cu totul altceva.Nu pot să mă duc la fiecare să le spun ce s-a intâmplat doar că nu-mi place să fiu bârfită pe la spate pe nedrept, voi ce părere aveți? fundăăăăăăăăă

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

Parerea mea e ca iti faci prea multe probleme. Nu trebuie sa iti pese ce zic cei din jur despre tine.
Vecinii, prietenii, amicii pot spune multe despre, asta nu inseamna ca spun adevarul, ma intelegi? happy

Tu trebuie sa fii impacata cu tine insati, daca simti ca nu ai facut nimic gresit, nu vad problema! Ai fost politicoasa cu el, i-ai explicat care este situatia. Daca a inteles, bine! Daca nu a inteles, la fel de bine!

Daca el este nesimtit, si a spus ca a fost la tine noaptea si ca s-au intamplat anumite chestii, inseamna ca el nu stie sa primeasca un refuz, ca e mincinos si ca are un caracter indoielnic.

Familia ta nu are de ce sa se supere pe tine. Daca nu ai facut nimic gresit, nu trebuie sa simti ca i-ai facut de rusine.

| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

Înțeleg,cred că gândesc prea departe si nu fac decât să complic lucrurile. Încă o intrebare :Să le spun părinților despre asta?
In seara asta ajung acasa.

| Trolli a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu in locul tau le-as spune! Pentru ca nu ai nimic de ascuns...In plus cred ca te vei simti si tu mai linistita.
Le spui ca e un amic din alt oras, ca a vrut sa va intalniti, dar ca din anumite motive a ajuns destul de tarziu. Din politete nu l-ai refuzat. Ati vorbit 5-10 minute si a plecat in treaba lui.
Le spui ca stii ca ai gresit (un pic), pentru ca era tarziu, dar ca pe viitor nu se va mai intampla. happy Sper ca ai parinti intelegatori.
Succes!

| AndaVr a răspuns (pentru Trolli):

Ok,așa o să fac.
Mulțumesc mult de tot.O zi bună in continuare!

| Trolli a răspuns (pentru AndaVr):

Cum consideri tu ca e mai bine! Multumesc! O zi buna si tie. happy

6 răspunsuri:
| anoonym a răspuns:

Nu te mai uita in gura lumiii.o sa vorbeasca si o sa vorbeasca pana cand li s-or acri tu trebuie sa te tii tare pe pozitie ca sa moara dusmanii de invidie.ai girja de tine te pup

| George9500 a răspuns:

Buna.parera mea este ca lumea ar putea crede ceva rau despre tine doar daca acest baiat este un nesimtit... tupeist etc. ceea ce eu nu as crede .....eu cred ca totul este ok