| Lovewillfindaway a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am 14 ani, 1.64 m inaltime, si aproximativ 44 de kg, cum sa cresc in inaltime, ma simt foarte scunda in comparatie cu prietenele mele si niciodata nu mi-am dorit sa fiu mica de inaltime, parintii mei nu sunt prea inalti, au 1.65 si respectiv 1.78, mai pot creste de la sine sau voi fi nevoita sa practic un sport? Raspunsul care ma ajuta cel mai mult primeste funda. big grin

Răspuns Câştigător
| Claudys a răspuns:

O persoana poate sa creasca pana la 19-25 de ani in functie de stilul de viata pe care il urmeaza. IN MOD NATURAL te poti ajuta cu o alimentatie sanatoasa si fara tutun, factori care in general favorizeaza cresterea organismului pana la maximul de varsta genetic demonstrat. IN MOD UN PIC MAI FORZAT sa zicem te poti ajuta foarte mult facand bascket sau volley si foarte mult streaching. Sunt activitati care dau o elasticitate majora articulatiilor si ajuta in acest fel la dezvoltare.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat