| MaraAndra a întrebat:

Aproximativ,pana la ce varsta cresc fetele? si daca la 13 ani ( fara o luna ) am aproximativ 1, 56, iar parintii mei au cam 1, 63 si 1, 80, pana pe la ce inaltime voi creste? si ce as putea sa fac pentru a creste mai usor? ( mentionez ca nu practic nici un sport ) Ofer funda

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

Depinde de gena dominanta, nu ti-am putea spune noi cat vei creste, trebuie sa astepti si vei vedea.
P.S.parerea mea: nu cred ca vei avea peste 1, 70

6 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Fiecare cu corpul lui.

| MihaiGe a răspuns:

Fetele cresc maxim pana la 15 ani.
Vei putea ajunge la aproximativ 1.68
Bafta!

| ιυвιтα a răspuns (pentru MihaiGe):

Nu e adevarat, fetele nu cresc pana la 15 ani, depinde de corpul fiecaruia, nu putem spune noi pana la ce varsta poate creste cineva(in inaltime sau orice altceva) orice om va creste pana cand corpul va ajunge la maturitate si asta se intampla cu siguranta dupa 18 ani, chiar mai tarziu.
Cresterea e mult mai lenta dar asta e altceva!

| MihaiGe a răspuns (pentru ιυвιтα):

Majoritatea fetelor cresc pana la 15 ani. Citeste in cartea de anatomie!
Bafta!

| ιυвιтα a răspuns (pentru MihaiGe):

Http://www.femei-moderne.ro/......e,813.html

Cum se face ca eu la 15 ani aveam 160cm si acum, la 18 am 172cm?

| takoda171 a răspuns (pentru ιυвιтα):

Ai dreptate, profesoara mea de modul mi-a povestit ca ea a crescut cativa cm in plus pe la 20-21 de ani.