| Nuvsrkndahn a întrebat:

am nevoie de ajutor chiar daca intrebarile mele sunt penibile.Cum platesc intr o cafenea la un bar cu un amic sau cu un grup de 3-4 prieteni? Merg la bar cu acel amic si ii dau chelnerului banii pentru consumatia mea si amicul la fel? sau cum?
Si daca suntem mai multi? dam fiecare pe rand banii?

1 răspuns:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă faci tu cinste platesti tu si ii spui unde plătești ce ati consumat, daca da fiecare pentru el ii dati toti banii unuia si acela se duce la casă vorbeste acolo.