| Iulyajutor a întrebat:

Am nevoie de ajutor în urma cu 2 luni (pe timp de carantină) am trimis nud unui băiat, pe care l-am cunoscut pe Facebook, vreau să menționez că ne-am împrietenit foarte rapid. Apoi am început să îl simpatizez. După 2 săptămâni mi-a trimis o poză nud cu el (Nu sunt sigur că erau pozele lui).Și mi-a cerut și mie și i-am dat (știu am fost un mare prost) dar asta este.El mi-a spus că are 15 ani dar cred că de fapt în spatele pozelor lui de pe Facebook se afla un bărbat mai în vărstă (vreau să menționez că am aflat că era un "cont fictiv", va rog să îmi spuneți ce inseamna "cont fictiv") Așa după, ce am vorbit și multe altele îmi dă un mesaj o persoană necunoscută spunănd că este hacker și poate să vadă ce poze am trimis eu și să nu mai vorbesc cu acel băiat deoarece este un "cont fictiv " dar de fapt acel băiat cred că era un prieten de ai lui.(gen cei 2 erau prieteni cred că și pedofili). Așa că i-am blocat pe amăndoi, numai că eram îngrijorat ce o să facă acei oamenii cu pozele nud (într-o poză mi se vedea jumătate de față). După o lună am primit mesaj de la un băiat care mi-a spus să îi dau mai multe poze nud cu mine..ca daca nu îi dau va trimite pozele altor colegii de ai mei, eu m-am speriat și l-am blocat si pe ăla (Mi-am dat seama că acea persoană dădea pozele mele pe internet și tot așa).Așa că am hotarăt să îmi fac un alt cont și pe ăla să îl șterg, nu am mai primit nici un mesaj anonim de 2 luni cam asa. Ceea ce mă sperie pe mine la maxim este dacă acele persoane își vor face conturi false, dăduse drept mine dand acele poze ..mai departe. Va rog sa ma ajutați și va multumesc de răbdare! Vreau să vă spun mai bine aș uita și aș trece peste deoarece am si alt cont de Facebook și nimeni cred nu mă mai poate gasi sau să ma gandesc la asta ...si să văd cum fac (chestia este dacă le dau mesaj să șteargă pozele o să știe că sunt eu și o să mă amenințe mai mulți).Va rog să răspundeți politicos!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu mai trimite poze pe internet și nu te lăsa șantajat.

| cristimihailov a răspuns:

Salut, eu as intreba la politie.