| AlliceCarter a întrebat:

Bună TPU.
Am nevoie de ajutor. M-am certat destul de tare cu iubitul. Problema e că el mă vede online pe Facebook atunci cînd eu, de fapt, nu sunt. Îmi scrie și, văzînd că eu nu răspund, se supără. Nu pot să-l sun și să-i explic totul pentru că e în altă țară și nu e online nicăieri. Nu e prima dată. Acum el crede că eu eram cu altcineva. Așa a scris. Ce să fac? Nu pot lăsa o relație care durează mai mult de un an să se destrame sad

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Heii.

Crede-mă că am trecut şi eu exact prin ce treci tu acum.Lasă-i un mesaj pe facebook, care explică totul- de ce nu îi răspunzi, de ce nu îl poţi suna, că îl iubeşti etc.- iar imediat cde va intra fiind că te iubeşte îl va citii.

E posibil să nu te creatâdă din prima, dar tu insistă, spunându-i că ai încredere în el, că ai face orice să vorbeşti cu el... Explică-i că o relaţie stabilă se bazează pe încredere şi că nu ai pe altcineva.

Iar dacă nici atunci nu te va crede, spune-i că îţi vei găsii cu adevărat pe altcineva, dacă el nu te înţelege.Asta îl va face să îşi ceară scuze, şi dacă nu îşi va cere scuze spune-i că îl iubeşti şi atât.

Multă baftă ♥! love struck

Ai grijă ce facilove struck!

3 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Poti sa-i explici lucrurile lasandu-i un mesaj lung si frumos, si poti sa-i spui si ca tii mult la el, si ca nu ai face nimic care ar putea sa-l supere.

| iubesc a răspuns:

Pur si simplu ii explici sau iti faci alt cont care sa iti mearga...

| fuzzer a răspuns:

Poi vorbeste cu el si explica-i si cand iesi de pe facebook, pune-te pe invizibil pentru el, si astfel nu te va mai vedea intrata.