| DidiDenisa01 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Mie imi place sa cant, dar adevărul ca nu am o voce foarte buna asa ca daca stiti câteva exercitii pentru voce va rog frumos sa ma ajutati! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

Iati un instrument invata la el si acompaniazate
Eu mi-am luat chitara (de muzica lina nu rock sau ceva de genu) si toti imi spun ca stiu sa cant fetele ma roga se le cant ma duc la oameni sa cant(ce am enumerat e doar cu chitara si voce)
Dar altfel cant urat (fara chitara)
Eu iti recomand chitara e cea mai usoara pentru ceva oleaca rapid dar si lent ca cel mai usor e pianu dar rapid e doar muzica clasica cam asa

| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Buna! Poti face exerciții de vocalize, căuta pe youtube.Canta in fiecare zi pentru o voce cat mai buna... Învăța sa canti la un intrument, îți va fi mult mai ușor, iar daca vrei te poți înscrie la cursuri de canto, desi nu cred ca prea merita, doar daca vrei sa faci o cariera din muzica, iar daca vrei o cariera din muzica îți va trebui cunoștințe pentru a te baga in „lumea" muzicii.Si cel mai important nu te lua după gura lumii, daca zice ca nu canti bine si chestii de-astea

| Pytagora99 a răspuns:

Daca ai vocea inca in formare canta mai mult si mai fa vocalize din cand in cand poate te ajuta :-)