| FaithGaga a întrebat:

Am nevoie de ajutor!
Parintii mei si-au luat fiecare cate un al doilea serviciu pentru a ne putea descurca mai bine cu banii. Eu am 13 ani, si ma tot gandeam cum as putea sa ii ajut sa mai ia bani sau sa castig eu si sa ii folosesc pentru mine, ca sa nu mai fiu nevoit sa le cer lor mereu.
Deci, daca am talent la desen, muzica, romana sau actorie (partea artistica-zic eu), cum as putea castiga bani? Chiar am nevoie de un sfat! happy
Promit funda pentru un raspuns care sa ma ajute!winking

6 răspunsuri:
| Anduuu a răspuns:

In vacante ai putea sa mergi pe la centrele comerciale sau la market-urile mari sa intrebi daca ai putea imparti pliante/fluturasi.dar imi e teama ca esti prea mica sad
Cum a zis si @Annndrrreeaaaa, ar fi bine sa inveti si sa te descurci cat mai bine la scoala ca sa nu le creezi alte griji si probleme sad
Sper sa va redresati situatia materiala, o sa fie bine happy

| Doηηa a răspuns:

Inveti mult si ii ajuti cand vei avea o cariera stralucita(cand vei fi adult).
Acum nu ii poti ajuta cu nimic.

| Ironicnαme a răspuns:

Nu prea ai timp acum să îi ajuţi. La 17-18 ani da, când îţi termini liceul. Ai 13 ani, i-ai putea ajuta doar cu şcoala să înveţi bine. Cu altceva, nu. Desigur, dacă te pasionează muzică, actoria, desenul se pune altfel problema. Dar până acum ar fi trebuit să ai relaţii ca să poţi avea canto şi actoria... relaţii peste relaţii. Deci... dacă nu ai tot ce am spus mai sus, nu prea ai cu ce să îi ajuţi. Baftă!

| RoxyStely a răspuns:

Dar inaunte sa iti raspund as dori sa te intreb: in ce oras locuiesti?

| RoxyStely a răspuns:

Poate gasesti un job aici: http://www.bestjobs.ro/cautare/locuri-de-munca/craiova sau aici: http://ro.jobrapido.com/? l=Craiova&r=auto&utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=ADWORDS_RO_GEO_DIRECT_SEARCH&utm_agid=3123261131&utm_kwid=5019996466. sper sa te ajute! :)