| Raptorvitus a întrebat:

Am nevoie de ajutor, prietena mea e in clasa a V- a ( trece) si parintii vor sa-i ia un laptop. Chestia e ca au pus-o sa scrie, "Pentru ce ai nevoie de Laptop", mai multe motive, dar nu stiu nici eu, nici ea motive cat de cat convingatore, ne puteti ajuta. Ca sa va motivez, dau FUNDITA.
Doar o intrebare ciudata a mea...

Răspuns Câştigător
| betsy a răspuns:

1. Dacă ai un laptop cu net, poţi comunica cu prietenii (messenger) FĂRĂ să vorbeşti 5 ani pe lună la telefon. Aşa o să fie mai puţin de plătit când vine factura, deci ăsta este cel mai bun argument.

2. Poţi folosi laptop-ul în scop educativ, să te documentezi despre diverse chestii (părinţii ei o să îşi dea seama că asta e doar vrăjeală, dar dă bine pe listă şi...intenţia contează, nu?winking )

3. Laptop-ul te poate ajuta în rezolvarea temelor şi în pregătirea pentru şcoală.

4. Cu ajutorul laptop-ului poate crea, datorită programului "Paint", dar şi în Word (dacă prietena ta obişnuieşte să scrie compuneri, versuri, etc.)

Sper că te-am ajutat!winking Sunt doar 4 motive, dar sunt destul de convingătoare, cred eu...

| Raptorvitus explică (pentru betsy):

Mersi, chiar ma ajuta, esti tare!

| betsy a răspuns (pentru Raptorvitus):

Mersi, mă bucur că te-am ajutatwinking

3 răspunsuri:
| ℓσνє a răspuns:

Bunahappy.
Ca are nevoie pentru scoala, sa socializeze, sa fie in tema cu toate stirile noi, despre vedeta preferata si in general sau pentru jocuri.
Sper ca te-am ajutat. Funda?happy
O zi buna!happy