| millar a întrebat:

am nevoie de ajutorul cuiva. Deci sa incep azi la ora de mate am fost ascultata si pur si simplu m-am blocat, tot corpul a inceput sa imi tremure si vocea sa mi se subtieze, nu mai imi puteam controla glasul. Sunt in primul an de liceu si imi e greu sa ma acomodez cu profesorii tinand cont ca mi-au trebui 4 ani sa ma acomodez cu fostii. Am luat nota 4 nu e prima nota de genul dar nu stiu de ce m-a afectat. Si tot azi am fost ascultata la religie si am avut aceleasi emotii, imi transpirau palmele... si pe domnul il cunosc de anul trecut e super de treaba.Nu stiu din ce motiv am "starile " acestea, cum as putea sa scap de ele? Acum toata clasa face misto de mine pe tema asta si ma doare...
Cum pot sa fiu si eu normala sa nu mai am emotile acestea fata de profesori? Doar cand ma asculta am problema aceasta.

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Du-te la un psiholog. Ai atacuri de panica, in momente de intensitate mare corpul tau se blocheaza. Poate ar fi bine sa faci si niste analize.