| BebelushaRoz a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru happy
Duminica este o nunta la care merg parintii mei si ma obliga sa vin cu ei. Am motivele mele pentru care chiar nu vreau sa merg si am incercat sa ii conving in o mie de feluri, dar nu am reusit. Dati-mi va rog o idee... sa ma prefac bolnava, dar nu stiu cum sa fac asta... nu stiu cum sa fac sa mearga doar ei si pe mine sa ma lase sa raman acasa. Va rog mult spuneti-mi ceva ce sa functioneze. Multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| Rachetul a răspuns:

Incearca sa le explici motivele. daca sunt bine intemeiate spune le sa se puna in locul tau.asta e cel mai bun exercitiu.de obicei parintii chiar sunt singurii cara nu-ti vor raul. daca vb liber cu ei te vor intelege

| BebelushaRoz explică (pentru Rachetul):

Am incercat, dar nu merge cu vorba buna...

| Rachetul a răspuns (pentru BebelushaRoz):

Atunci scoate artileria grea laughing impotriveste te pana la refuz laughing sau gaseste ceva credibil un motiv o scuza.o sa miroasa ca e ceva putred la mijloc dar daca e ceva stabil merge.incearca sa faci asta cu o zi inainte.mai diminuezi din suspiciuni

| BebelushaRoz explică (pentru Rachetul):

Pai asta e problema, nu stiu ce scuza sa le bag...

| BebelushaRoz explică (pentru Rachetul):

Alta idee? big grin

| Rachetul a răspuns (pentru BebelushaRoz):

Ai mancat ceva stricat sau ti ai luxat o glezna sau ai racit urat.cred ca glezna merge bine ca nu poti sta in picioare mult mergi ft greu si nici nu ti trebuie mare antrenament sa schiopatezi

| BebelushaRoz explică (pentru Rachetul):

Cred ca am sa incerc faza cu glezna laughing sper sa reusesc sa ma prefac si sa functioneze

| Rachetul a răspuns (pentru BebelushaRoz):

Da si pte -mi zici si mie cum a iesit. mult succes

| BebelushaRoz explică (pentru Rachetul):

Multumesc

| LDEGM2100 a răspuns:

Spune-le ca nu vrei sa mergi! nu au cum sa te oblige! scuze dar parintii tai...
mai bine ar fi sa mergi si gata! doar ce se poate intampla stai acolo 1-2 ore si le spuii parintilor tai ca vrei sa mergi acasa! mult succes

| BebelushaRoz explică (pentru LDEGM2100):

Le-am spus ca nu vreau sa merg... si ba da au cum sa ma oblige, crede-mawinking nu ii cunosti pe ai mei sad o alta idee ca sa scap de nunta asta imi dai? te rog