| BebelushaRoz a întrebat:

Weekend-ul acesta parintii mei merg la o nunta si vor sa ma ia cu ei. Problema este ca eu nu vreau sa merg. Am incercat sa le explic si sa ii conving, dar nu am reusit. Va rog ma ajuta cineva cu o idee cum sa scap sa nu merg la de nunta asta aiurita si sa mearga doar ei? Dau funda raspunsului care functioneaza

3 răspunsuri:
| GaBrIeLa1994 a răspuns:

In primul rand o nunta este un eveniment foarte frumos la care oricine cred ca ar dori sa participe.Nu inteleg de ce vor sa te oblige sa mergi, daca mirii nu sunt rude apropiate cu tine nu cred ca trebuie neaparat sa participi si tu. Spune-le ca o sa ai alt plan cu prietenii si ca e de ajuns sa mearga doar ei. sper sa te ajute happy

| BebelushaRoz explică (pentru GaBrIeLa1994):

Am incercat sa le bag motive, dar nu functioneaza cu ai mei sad

| PatrisuK a răspuns:

Spune-le ca iti este rau si atat