| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Sunt in clasa a-10-a si imi place de un baiat din clasa a-11-a,invatam la aceiasi scoala,in fiecare dimineata ne intalnim in drum spre scoala si atunci cand trece pe langa mine se uita la mine si eu la el. Faza e ca are prietena si e in clasa cu ea sad,nu as vrea sa ma bag intre ei pentru ca stiu cum e atunci cand cineva se baga in relatia ta.(am trecut prin asta) dar il plac din ce in ce mai mult, nu stiu cum as putea sa-i spun ca il plac, sunt si timida,sad il vad doar dimineata cand ma duc la scoala si dupa ce ies de la ore si atunci e cu prietena lui.Aproape mereu cand ma uit la el si el isi indreapta privirea spre mine. Uneori spun ca e mai bine sa-mi vad de treaba mea sa ma ocup de scoala.In urma cu 7 luni am suferit din cauza unei relatii si acum mi-e frica de reactia pe care o va avea atunci cand va afla ca il plac.Ce e cel mai bine sa fac? Cum sa-i spu ca-l plac? Sau sa nu-i spun? Sau cum sa fac ca sa-i dau de inteles ca-l plac? Nu am vorbit niciodata cu el.Numarul lui de telefon nu-l am,nici id-ul lui,iar pe facebook nu stiu daca voi putea sa-i spun din cate stiu stie si prietena lui parola,si mi-e frica sa nu vorbesc cu ea :s, iar acum si-a dezactivat fb-ul. Chiar am nevoie de ajutorul vostru.Multumesc! FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| ErickEmil a răspuns:

Amu' las ca daca zici ca e in clasa a 11-a nu o sa ramane pe veci cu fata, si nu trebuie sa-i spui ca-l placi, trebuie sa te bagi in vorba cu el, sa gasesti o discutie, mai razi un pic la ceva glume daca face. fa-te draguta pe langa el si o sa vezi ca o sa incepi sa-i placi ca persoana. dupa aceea o sa treaca o saptamana/doua cu asa zisa "prietenie" si o sa vezi ca daca o sa te placa, o sa ramana cu tine (nu prea cred ca definitiv ca sunteti inca tineri pentru relatii de lunga durata) dar daca merge planul sigur va fi cum spun eu, apropo bafta cu noul prieten si sa ai o zi buna tongue

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Stai cuminte pune tunurile pe altcineva