| eusuntanamaria a întrebat:

Am nevoie de in sfat.
De ceva timp am o prietenie frumoasa cu 2 fete (surori,gemene)
Me deosebesc foarte usor. Doar ca, la inceputul acestei prietenii eram mai apropiata de una dintre ele,ce mi-a demonstrat ca e o prietena loiala,si nu m-a mintit niciodata.
Din cauza colegelor care au incercat sa ne strice prietenia si a dirigintei care a spus ca daca ma mai vede cu ele imi suna parintii (diriginta nu le suporta pe surori,fiindca au ramas repetente, acum fiind la noi in clasa) noi 2 ne-am cam distantat.
Asa ca,cealalta fata s-a imprietenit mai mult cu mine stand cam aproape tot timpul impreuna,nu ca n-as sta si cu cealalta.
Doar ca,nu stiu daca cea cu care stau acum mai mult, fiind a 2-a care s-a apropiat de mine imi e o prietena adevarata.
Adica,am primit un rol intr-o sceneta,ea fiind sora mea si imi zice :"oricum,stii ca EU sunt mai buna decat tine,da? Adica,EU sunt o diva,tu esti un pic mai jos", ceea ce ma cam deranjat
Si cu prima am banuieli. Nu stiu daca ele sau nu i.au "vandut gogosi" dirigintei ca EU fumez,si ca ele mi-au oferit o tigara si am tras din ea,CEEA CE E ABSOLUT FALS,dar diriginta nu ma crede. Si ma gandesc :"de ce sa nascoceasca colegii mei asta? De under stiu ei?" Si diriginta era foarte sigura pe ea. Multi colegi ma suspecteaza ca fumez fiindca ele sunt fumatoare si stand in fiecare pauza cu ele.
Deci,voi ce credeti,chiar imi sunt prietene adevarate? sad
Eu de prima as zice,dar de cealalta... Cam profita de mine intr-un fel, gen vrea sa-i scriu tema etc.

2 răspunsuri:
| Elektryk a răspuns:

Mai bine gasesti alti prieteni:
1) a 2-a profita de tine
2)stii, s-ar putea sa te apuci de fumat, dat ca ele fumeaza si stai mereu cu ele

| Alexx1818 a răspuns:

Pun si eu o intrebare aici, ca ca nu ma mai lasa TPU sa postez intrebari, nu stiu de ce laughingu si prietenul meu suntem impreuna de 1saptamana si de fiecare data cand ne intalnim nu scoatem nici un cuvant, si doar ne privim in ochi ne luam in brate si ne sarutam laughing
deci cand ne vedem, pur si simplu mutim, va rog frumos ajutati-ma cu cateva subiecte de discutie, il plac mult, si nu vreau sa il pierd din cauza asta. sad sad